fuckbook

pátek 28. června 2013

2 zajímavé webové projekty

Všezaodvoz.cz je první projekt v ČR, jehož cílem je vytvořit spojení mezi lidmi, kteří chtějí za odvoz, tedy zdarma, darovat nepotřebné věci a těmi, kteří naopak za odvoz něco shánějí. Server tedy neslouží k inzerci zboží ke koupi a prodeji.
Projekt má několik cílů a potenciálních druhů využití:
· Vytvořit bezplatný trh mezi nabízejícími a poptávajícími výhradně za odvoz
· Podpořit tento druh skutečné recyklace. Dle následujícího odkazu sice Češi produkují nejméně odpadu na hlavu v EU, ale recyklují skoro nejméně (pouze 2%) komunálního odpadu. Více zde. Chceme snížit velké množství stále využitelných věcí či materiálů končících ve velkoobjemových kontejnerech.
· Podpořit kutilství a soběstačnost skrz větší dostupnost materiálů a zboží, pro ty, kteří raději tvoří či přetvářejí než koupí již hotové.
· Podpořit začínající či méně majetné rodiny a osoby jakou jsou studenti, senioři a jiné méně či stěží vydělávající osoby – nábytek, spotřebiče, literatura, vybavení domácnosti, oblečení
· Podpořit chovatele i zvířata skrz efektivní způsob darování mláďat či již vzrostlých zvířat, popřípadě všeho, co s nimi souvisí.
Znáte to?
Potřebujete vyvrtat díru do zdi a vrtačku nemáte. Ti šťastnější zavolají přítele, který ji má a půjčí nebo dokonce díru sám vyvrtá. Ti méně šťastní běží do obchodu a utratí několik stovek korun za hobby vrtačku. Pak ji na pár let odloží, dokud ji budou opět potřebovat.
A výsledek? Zbytečně vyhozené peníze a další "krám" na poličce. Vždyť jste potřebovali jen díru ve zdi a ne vrtačku.
Sami nejlíp víte kolik věci, které potřebujete jednou za čas, doma máte. Místo, které zabírají a prostředky, které jste na ně vynaložili nejsou zanedbatelné. Zkusili jste si to někdy spočítat?
Oni ano. A proto vznikla tahle stránka.

Žádné komentáře: