fuckbook

neděle 15. září 2013

Dva aktivisté za práva zvířat jsou ve vězení kvůli údajnému držení štípaček


Aktivisté bojující za práva zvířat Kevin Olliff a Tyler Lang z Los Angeles byli v Illinois zatčeni a obviněni z trestného činu „držení náčiní k loupeži“. Na cestě po Roanoke v Illinois je pozdě v noci zastavila policie kvůli rutinní dopravní kontrole. Poté co Kevin a Tyler odmítli prohlídku vozidla, policie ji i přes jejich nesouhlas provedla. Policisté ve vozidle údajně nalezli převodové štípací kleště, kleště na dráty, kyselinu chlorovodíkovou, lyžařské kukly a maskáčové oblečení.
Kevin Olliff a Tyler Lang byli poté zatčeni pro „držení náčiní na loupež“. Policie k případu neučinila žádné prohlášení, neuvedla, co mělo podle nich být cílem údajné „loupeže“. Kevin a Tyler nebyli přistiženi při páchání trestného činu, nebyli zatčeni v blízkosti místa činu, ani na cizím pozemku nebo v cizím objektu. Jejich aktivistická minulost je zřejmě dostatečným základem pro obvinění, za něž jim hrozí až tři roky vězení.
Soud stanovil neobvykle vysoké kauce
Krátce po jejich zatčení byla stanovena výše kaucí. I přes to, že prokurátor žádal o nižší sazbu, soudce určil kauce 100.000 $ pro Tylera Langa a 200.000 $ pro Kevina Olliffa. Tyto částky jsou neuměrně vyšší než u jiných případů, u méně závažných zločinů je v Illinois obvyklá kauce 15.000 $. Aktivisté nyní ve vězení Woodford County Jail čekají na výsledek plánovaného projednání snížení kaucí.
Podle posledních informací jim vedení věznice neumožňuje stravovat se vegansky a zakazuje přijímat knihy od podporovatelů.

Jak můžete pomoci
Za účelem informování o kauze Kevina a Tylera byla zřízena webová stránka (http://supportkevinandtyler.com/), kde se budou objevovat aktuální informace a detaily k možnostem pomoci těmto aktivistům.
Můžete pomoci následujícími způsoby:
• sdílet výše zmíněné webové stránky a informace k této kauze
• podpořit vězně finančním příspěvkem, peníze budou použity hlavně na veganskou stravu a poštovní známky
• poslat dopis – každý může vězněné podpořit dopisem nebo e-mailem. Pokud je chcete podpořit elektronickou poštou, vězni musí komunikaci sami začít. Musíte jim proto nejdřív poslat dopis se svou e-mailovou adresou, a oni vám pak odpoví.
Adresy:
Kevin Johnson #0327873943
WOODFORD COUNTY JAIL
111 E COURT ST
EUREKA, IL 61530-1252
Tyler Lang #0821889409
WOODFORD COUNTY JAIL
111 E COURT ST
EUREKA, IL 61530-1252
zdroj : http://bristolabc.wordpress.com/2013/09/03/two-activists-arrested-with-burglary-tools-in-rural-illinois/

Žádné komentáře: