fuckbook

pátek 10. ledna 2014

Osvobození norků z kožešinových farem v Itálii

Zdroj: GREENACTION.CZ

Podobně jako v USA, také v Evropě letos proběhla řada přímích akcí proti kožešinovému průmyslu. V Itálii proběhly během několika uplynulých měsíců minimálně tři akce, během kterých byli osvobozeni norci věznění kvůli své kožešině.
Podle mediálních zpráv byly v noci z 8. na 9. listopad otevřeny klece na kožešinové farmě v San Marco (provincie Ravenna). Na svobodu bylo propuštěno 2500 norků.
Skupina EssereAnimali oznámila osvobození třech norků z kožešinové farmy v Itálii. Svou aktivitu vysvětlila ve svém prohlášení:
Uplynulé léto jsme vzali tři norky z kožešinové farmy a propustili je do divočiny na břehu řeky. Nemuseli být pobízeni dvakrá a skočili do vody, plavali a potápěli se. Poprvé ve svých životech měli možnost se nohama dotknout země a prozkoumávat skutečné prostředí pro život takové, které nebylo nuznou klecí. Vidět na vlastní oči jejich touhu vyjádřit se a žít a těšit se ze svobody byl překrásný a emocionální moment. Život se pro tyto zvířata dramaticky změnil. Chtěli bychom tím také upozornit na to, že dalších 200 000 uvězněných norků na italských farmách touží po svobodě.
Celé prohlášení naleznete ZDE kde také uvidíte i video

Žádné komentáře: